Pytania i odpowiedzi

Jakie składniki zawiera BENEGANIC?

– Wszystkie owoce i rośliny lecznicze, których używamy do produkcji, uprawiane są metodami biologicznymi. Dlatego preparat BENEGANIC jest wolny od pestycydów.
– W przeciwieństwie do tradycyjnych ekstraktów roślinnych, preparat BENEGANIC zawiera standaryzowane dawki witamin i składników mineralnych.
– Preparat BENEGANIC jest w 100% naturalny i dlatego nie wywołuje skutków ubocznych, co może mieć miejsce w przypadku przyjmowania witamin syntetycznych.

Co sprawia, że BENEGANIC jest wyjątkowy?

BENEGANIC jest pierwszym do 100% biodostępnym , standaryzowanym kompleksem witamin, minerałów oraz cennych przeciwutleniaczy, steroli roślinnych, aminokwasów, glikozydów, flawonoidów i wielu innych ważnych składników odżywczych. Jest on w całości pozbawiony syntetycznych składników. BENEGANIC nie zawiera sztucznych i chemicznych dodatków. Technologia i składniki zastosowane do produkcji preparatu BENEGANIC spełniają najwyższe standardy naukowe i reprezentują najlepszą, szwajcarską jakość. Cała produkcja podlega nadzorowi szwajcarskich instytucji i otrzymała stosowne certyfikaty.

Jakie są korzyści płynące z BENEGANIC?

BENEGANIC składa się dokładnie z tego co sama natura tworzy od milionów lat.
Organizm ludzki wchłania do 100% składu BENEGANIC co daje widoczny efekt dla ciała i zdrowia. Każdy może dobrać dla siebie odpowiednią linię BENEGANIC.

Jak należy przyjmować BENEGANIC?

BENEGANIC dzienna dawka- jedna buteleczka zawiera 22 ml płynu oraz kapsułki (BENEGANIC KIDS- tylko płyn). Należy przyjmować jedną dawkę BENEGANIC czyli jedną buteleczkę jeden raz dziennie. Niektóre witaminy zawarte w BENEGANIC są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego też należy stosować BENEGANIC z niewielką ilością tłuszczy (takich jak mleko do kawy bądź wraz z śniadaniem). Można stosować BENEGANIC regularnie każdego dnia – zwłaszcza w okresach zwiększonego stresu i zmęczenia, kiedy organizm ma szczególne zapotrzebowanie na energię i ochronę.

FORMA PODAWANIA:
Składniki preparatu BENEGANIC zawarto w dwóch formach: płynnej oraz kapsułek (jedna buteleczka). Razem stanowi to jedną dawkę. Płyn i kapsułka zawierają pełen zakres witamin organicznych i składników mineralnych. Firmie BENEGANIC udało się wytworzyć organiczny produkt witaminowy w formie płynnej, zawierającej trwałe i stabilne składniki o dobrym smaku.

DAWKA PODAWANIA:
Preparat BENEGANIC przyjmuje się raz dziennie. Dawka dzienna zawiera 22 ml płynu w buteleczce aluminiowej i kapsułki w plastikowej zakrętce (BENEGANIC KIDS– tylko płyn). BENEGANIC jest dostępny w opakowaniu po 10 sztuk (10 buteleczek). Jest to zalecana kuracja miesięczna. Produkty witaminowe BENEGANIC można przyjmować regularnie każdego dnia – zwłaszcza w okresach zwiększonego stresu i zmęczenia, kiedy organizm ma szczególne zapotrzebowanie na energię i ochronę.

Dlaczego BENEGANIC jest naturalny?

Współczesne produkty witaminowe są syntetycznie z reguły pozyskiwane z węgla (smoły) oraz pochodnych cukru. Te zamienniki naturalnych witamin znacznie różnią się budową i składem od naturalnych witamin. Współczesne chemicznie produkowane witaminy (imitacje naturalnych witamin) nie zawierają pełnowartościowych składników odżywczych, które obecne są w BENEGANIC. Niestety, liczne badania wskazują, że WITAMINY SYNTETYCZNE BARDZO RÓŻNIĄ SIĘ OD WITAMIN NATURALNYCH. WITAMINY SYNTETYCZNE SĄ MNIEJ SKUTECZNE NIŻ NATURALNE ORYGINAŁY, A NIEKTÓRE WRĘCZ NIESKUTECZNE A NAWET SZKODLIWE DLA ZDROWIA.

Dlaczego syntetyczne witaminy są krytykowane?

W ostatnich dekadach liczne badania naukowe udowodniły, że przyjmowanie witamin syntetycznych jest powiązane z poważnymi zagrożeniami dla zdrowia. Jedne badania obejmowały grupę maks. 30 tys. osób, a metaanaliza objęła nawet 300 tys. pacjentów. Udowodniono już naukowo, że produkty witaminowe syntetyczne mogą zwiększać ryzyko zachorowania na różne odmiany raka, doznania zawału serca lub udaru mózgu. Nie ma wątpliwości, że organiczne kompleksy witamin z naturalnych źródeł są jedyną możliwością zastąpienia syntetycznych witamin, które utraciły swoją dobrą opinię.

Dlaczego użyliśmy aluminiowych buteleczek w liniach BENEGANIC?

OCHRONA ŚRODOWISKA
W przeciwieństwie do plastiku, aluminium można ponownie przetwarzać i stanowi materiał zdatny do recyklingu w 100%. Po użyciu zachowuje wszystkie swoje pierwotne właściwości fizyczne, dzięki czemu można z niego wytwarzać nowe produkty aluminiowe. Dzięki zbieraniu i ponownemu przetwarzaniu zużytych buteleczek aluminiowych zmniejszamy skutki działania na środowisko. Buteleczki z preparatem BENEGANIC są wytwarzane wyłącznie z ponownie przetworzonego aluminium. W porównaniu do pierwszej produkcji, na kilogram aluminium oszczędza się 9 kilogramów CO2 i do 95% pierwotnie zużytej energii.

ZDROWIE
W przeciwieństwie do plastiku, aluminium nie ma działania plastyfikującego na zawartość buteleczki. Buteleczki z preparatem BENEGANIC mają szwajcarski certyfikat SGS. Gwarantuje to, że dzięki specjalnej powłoce aluminium, niezawierającej lakieru BCAA, do zawartości buteleczki nie przenikną żadne szkodliwe substancje z samej buteleczki.

WARTOŚĆ
Witaminy i składniki mineralne zawarte w preparacie BENEGANIC są najwyższej jakości. Dotyczy to zarówno ich pochodzenia, jak i procesu przetwarzania. Ta najwyższa jakość znajduje swoje odzwierciedlenie także w opakowaniu.