Naturalna Witamina C

NATURALNA WITAMINA C – O TYM DLACZEGO SYNTETYCZNA NIE ZASTĄPI ORGANICZNEJ POSTACI

Witamina C wszystkim jest dobrze znana jako kwas askorbinowy i taką spotykamy w większości aptecznych wyrobów, które mają być zbawieniem w chorobie. Taka postać witaminy jest substancją syntetyczną, która powstaje za laboratoryjnymi drzwiami. Wadą syntetycznych witamin są barwniki i inne chemiczne dodatki. Niestety jak dobrze wiadomo syntetyczne substancje mają niekorzystny wpływ na zdrowie. Należy zwracać szczególną uwagę na skład i pochodzenie suplementu diety, na który się decydujemy, ponieważ od tego zależy jego jakość.

Naturalny kompleks witaminy C to kwas askorbinowy plus towarzyszące mu substancje, które wspierają wchłanianie i wspólnie tworzą witaminę. Taka witamina C wykazuje się dużą biodostępnością i dzięki temu ma korzystny wpływ na organizm. Naturalna witamina C występuje w roślinach: warzywach owocach i ziołach.

Zapraszamy do lektury naszego bloga, na którym poświęciliśmy temu tematowi oddzielny post i dokładnie pokazujemy na czym polega różnica. –> Witaminy syntetyczne i organiczne – różnice w budowie.

naturalna witamina C, naturalne witaminy

Witaminy syntetyczne mogą być zagrożeniem

Syntetyczne suplementy stanowią zagrożenie. Wyprodukowane za drzwiami laboratorium substancje są obce dla ludzkiego organizmu. Witaminy i minerały tego pochodzenia są nieprzyswajalne i powodują skutki uboczne w postaci uczuleń, mdłości, złego samopoczucia, a duże ilości długotrwale przyjmowane niekorzystnie wpływają na pracę narządów i jelit. Nienaturalne substancje mogą również zakwaszać organizm, a ich nadmiar może odkładać się w żyłach i nerkach. Warto wiedzieć, że mdłości i złe samopoczucie po przyjęciu syntetycznych witamin to pierwszy objaw reakcji alergicznej na substancje. W takim przypadku należy nie przyjmować kolejnych dawek produktu.

Wybierając suplement diety warto zwrócić szczególną uwagę na jego skład oraz pochodzenie, przecież od tego zależy nasze zdrowie. Beneganic posiada wiele certyfikatów, które potwierdzają jego organiczny skład. Powstaje z roślin, a dzięki temu świetnie się wchłania.