Witamina E

Jest znana wszystkim jako ‘witamina młodości’ i ‘witamina płodności’ i nie bez powodu, jest silnym przeciwutleniaczem i zwalcza wolne rodniki. To substancja, która wpływa pozytywnie na organizm nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz, jest stosowana przy wielu zabiegach kosmetologicznych, na skórę twarzy oraz całego ciała, zastosowanie ma również w trychologii.

Wpływ na zdrowie

Witamina E należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego powinno się ją przyjmować w trakcie lub po posiłku. Na jej niedobór narażone są w szczególności osoby zmagające się z chorobami przewodu pokarmowego. Zbyt niski poziom tej substancji w organizmie skutkuje uczuciem zmęczenia, anemią, bólami mięśni, problemami z zębami i kośćmi oraz spadkiem odporności.
Witamina E nie bez powodu jest nazywana ‘witaminą płodności’, ma znaczący wpływ na narządy rozrodcze oraz produkcję plemników. Nie powinno jej zabraknąć w czasie ciąży, ponieważ jest ona niezbędna do prawidłowego rozwoju płodu.

Witamina E pozytywnie wpływa również na układ krwionośny, reguluje poziom złego cholesterolu we krwi, ogranicza ryzyko wystąpienia zawału serca i udaru mózgu. Wielu specjalistów twierdzi, że jako silny przeciwutleniacz ma znaczący wpływ na zmniejszenie zachorowalności na nowotwór płuc oraz prostaty. Antyoksydanty zawarte w witaminie nie tylko chronią przed chorobami nowotworowymi, ale również wspomagają leczenie.

Uroda

W kosmetyce ma swoje zastosowanie jako substancja opóźniająca starzenie się skóry. Silne antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, które są odpowiedzialne za zmarszczki oraz podrażnienia skóry, działają również odżywczo i regenerująco. Witamina E wspiera naturalny filtr ochronny przed promieniami UV skóry i świetnie sprawdza się przy wielu chorobach skórnych. Zbawienny wpływ ma również na włosy i paznokcie, które na co dzień potrzebują nawilżenia i regeneracji.

Witamina E w pigułkach

Suplementacja witaminą E nie może być przypadkowa, ponieważ w czystej postaci, bez towarzystwa jest ona nisko wchłanialna. Aby substancja przenikała do organizmu, potrzebuje: witaminę A, witaminę C, kompleks witamin B, minerały: mangan, selen, fosfor oraz tłuszcz – nienasycone kwasy tłuszczowe. Podczas suplementacji warto zwrócić uwagę na to, aby witamina E była naturalnego pochodzenia, oraz w towarzystwie wszystkich niezbędnych do jej prawidłowego wchłaniania substancji.

BENEGANIC zawiera witaminę E prosto z natury. Dzięki swojemu pochodzeniu jest ona w pełni bezpieczna, a dodatkowo występuje w kompleksie witamin niezbędnym do jej prawidłowego wchłaniania.
Poziom witaminy E w BENEGANICU
BENEGANIC HEALTH – 21,99 mg (183% zalecanego dziennego spożycia)
BENEGANIC IMMUNE & DETOX – 21,99 mg (183% zalecanego dziennego spożycia)
BENEGANIC KIDS – 21,99 mg (183% zalecanego dziennego spożycia)