NATURALNA WITAMINA NIGDY NIE SKŁADA SIĘ Z JEDNEJ JEDYNEJ MOLEKUŁY. SĄ ONE ZŁOŻONE Z LICZNYCH SKŁADNIKÓW – ENZYMÓW, KOENZYMÓW I KOFAKTORÓW. WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI MUSZĄ DZIAŁAĆ RAZEM, ABY WITAMINA MIAŁA POŻĄDANE DZIAŁANIE W ORGANIZMIE. DLATEGO CZĘŚCIEJ MÓWIMY RÓWNIEŻ O KOMPLEKSIE WITAMINOWYM ZAMIAST O WITAMINACH. ZNAMY JUŻ WIELE AKTYWNYCH ELEMENTÓW WITAMIN. SĄ JEDNAK I TAKIE ELEMENTY, KTÓRYCH ZNACZENIA DLA ZDROWIA NASZEGO ORGANIZMU WCIĄŻ W PEŁNI NIE POZNALIŚMY.

Naturalne, tj. ORGANICZNE wyciągi z roślin zawierają wszystkie te cenne składniki, których potrzebuje organizm człowieka – w skoncentrowanej formie. Witaminom syntetycznym brakuje wielu z tych dodatkowych substancji.

Dobrym przykładem na to, w jak małym stopniu witaminy syntetyczne pokrywają rzeczywiste zapotrzebowania naszego organizmu, jest witamina C.

NATURALNA WITAMINA C W PREPARACIE BENEGANIC oraz SYNTETYCZNA WITAMINA C (kwas askorbinowy)- porównanie budowy:

witamina C naturalna

Syntetyczna vitamina C nie jest kompleksem witaminowym. To tylko kwas askorbinowy. Ale kwas askorbinowy stanowi zaledwie niewielką część całego kompleksu witaminy C.

Jeżeli wyobrazimy sobie kompleks witaminy C jako pomarańczę, kwas askorbinowy jest tylko jej zewnętrzną częścią – skórką. Jednak naturalna witamina C zawiera liczne, ważne składniki, takie jak faktory P, K i J, zawierający miedź enzym tyrozynazę, liczne flawonoidy i inne substancje askorbinowe; razem z miedzią, żelazem, manganem, cynkiem, selenem, fosforanami i magnezem vitamina C rozwija swoje działanie. Wszystkie te faktory mają różnorodny wpływ na nasze zdrowie: dbają o wytrzymałość ścięgien, chrząstek stawowych, krążków międzykręgowych i kości, zapobiegają zakrzepicom, obniżają ryzyko zawału serca i udaru mózgu oraz działają przeciwzapalnie i przeciwutleniająco.

Aby jednak to działanie mogło się rozwinąć w pełni, wszystkie składniki kompleksu witaminy C muszą współdziałać ze sobą.

ZATEM MYLĄCE JEST OKREŚLANIE SAMEGO KWASU ASKORBINOWEGO MIANEM WITAMINY C.

Kilka słów o BENEGANIC-u

Witamina C zawarta w BENEGANIC-u jest pozyskiwana z roślin pochodzących z ekologicznych upraw, dzięki temu jest w 100% organiczna. Pochodzenie BENEGANIC-a potwierdzają prestiżowe certyfikaty: FDA, Bio, Gluten Free i wile innych, które są opisane w zakładce CERTYFIKATY. Zapraszamy do bliższego poznania BENEGANIC-a.